Čchi kung - Zhong yuan qiqong (čchi kung)

Tento systém je starý viac ako 7000 rokov. Je to komplexný systém to znamená, že pracuje s materiálnou,  energetickou a informačnou úrovňou.

Čo to znamená čchi kung. V jednoduchosti sa dá povedať že je to "umenie pracovať s čchi".

Lenže čo je to Čchi? Je to energia, nejaká hmla, matéria, pocit?. Je to všetko spolu. V Európe neexistuje dostatočne výstižné slovo , ktoré by sa dalo preložiť týmto pojmom. Čchi zacítime vtedy keď sa hýbe, akonáhle všetko stojí tak nič necítime, nie je žiadna zmena, nastáva smrť.

Má tri hlavné oblasti : klasické učenie v 5 stupňoch

                                 lekársky smer - Image medicine - Image therapy

                                 transplantácia vedomostí - zatiaľ neodkrytý smer

Ako valná väčšina systémov čchi kung, má aj tento tri časti  z ktorých čerpá : jinjang, energetické body a dráhy, wu sin systém - systém piatich prvkov.

Je to základ každého systému, a tieto vedomosti sa využívajú v oblasti liečenia.

Viacej o týchto jednotlivých častiach nájdete na ďaľších podstránkach

Tento systém nám ponúka nový pohľad na bežné veci, nový rozmer bytia. Množstvo energie v našom tele nám určuje vitalitu, dĺžku a kvalitu nášho života.

Akonáhle máme narušený kolobeh energie tak neskôr sa to prejaví aj na hmotnej úrovni. Čím viacej energie máme tým lepšie máme zmysly, tým menej spíme a máme oveľa väčší výkon. Okrem toho nám tento systém umožňuje dosiahnuť stav štastia, ktoré nie je na nič viazané, sme proste štastný v danom okamihu. Pri cvičení sa učíme aspoznávame svoje telo, čo potrebuje pre svoje správne fungovanie a teda neskôr dosahujeme stav harmónie a zdravia.

Tento systém nás učí ako sa efektívne naberá energia, učí ju nás prispôsobiť pre potreby nášho tela aby v neskoršom veku znova fungoval proces samoliečenia, a taktiež sa učíme s ňou pracovať. Je veľmi dôležité vedieť ako sa táto energia mení a ako sa s ňou pracuje. Energia sa dá čerpať zo všetkého, a s energiou taktiež prichádzajú aj informácie, ktorým neskôr budeme rozumieť a vedieť ich využiť.

Učíme sa spoznávať sami seba, svet okolo nás, vidieť všetko z inej perspektívy.

Tento systém je mimo územia Číny iba 20 rokov a na Slovensko ho doniesol inštruktor Luka z Ukrajiny približne v roku 1997. Majster Xu Mingtang bol na Slovensku už niekoľko krát, a v roku 2009 v Číne otvoril stredisko Kundawel.

Viacej o Inštitúte Kundawel nájdete na stránke www.zyq.sk, kde sú podrobnejšie informácie o tomto systéme.

 

Tento systém nám umožnuje spoznať štastie, ktoré nezávisí od vlastnenia vecí, ale od vnútorného pocitu. Taktiež harmóniu života, a lásku voči všetkým veciam. Umožní nám myslieť pozitívne, ako platí vrana k vrane sadne, aké dávaš také dostávaš. Tieto múdrosti si ľudia cvičiaci východné systémy uvedomujú čoraz viacej, nakoľko sa im každá myšlienka a každý čin vracia.

 

Ja cvičím tento systéme od roku 2003, na majstrových seminároch som bol od roku 2005, keď som bol na 4 stupni. V roku 2007 som získal inštruktorský certifikát na vyučovanie I. stupňa. V roku 2009 som absolvoval u majstra  seminár Image Medicine a v roku 2010 som získal právo viesť kurzy II. stupňa.

V rokoch 2012 a 2014 som sa zúčastnil na retreatoch s majstrom, v roku 2015 bola v Bratislave 5. Medzinárodná konferencia Image medicine a tradičnej čínskej medicíny, kde som okrem organizovania sa aj zúčastnil. 

Pravidelne som sa od roku 2007 do 2009 zúčastňoval retreatu v Bojniciach s kvalitným ruským inštruktorom a vyštudovaným lekárom Jegorom Lobusovom.

Popri tomto systéme pravidelne cvičím aj Tai chi štýl jang 24, a mám aj základy s palicou a mečom. Počas základnej školy som mal aj 4 ročné skúsenosti s jogou, ale vzhľadom na výsledky v systéme Čung juan čchi kungu, som sa rozhodol pre tento systém.

 

Tu sú niektoré zaujímavé webstránky a ľudia s ktorými spolupracujem, respektíve sa aj od nich učím.

www.zyq.sk  - hlavná stránka asociácie ZYQ na slovensku

www.kungfu.sk - stránka o systémoch wu-shu zo šhaolinu na Slovensku vedená majstrom Wang Jin Shenom (taiči, pakua, štýly z mečom, palicou a iné)

www.edy.sk - kungfu v Trnave

Novinky

Videá z majstrom Xu Mingtangom

02.01.2020 18:02
Ahojte tu sú videá, z verenýcj akcií s veľmajstrom Xu Mingtangom https://youtu.be/HBZKkVgTFqw Tu sú prípravné cvičenia pred kláštorom Shaolin v Číne z roku 2011. Cviky sa odporúča cvičiť až po ich absolvovaní na jednotlivých stupňoch. https://youtu.be/GjiqlxYLA2A Video nahrané Eugenikou v roku...

Pravidelné cvičenie cez net Whats up / Gmail

03.11.2019 19:21
Pravidelné cvičenie cez internet Kto máte Gmail, alebo Whats up   Prvé cvičenie utorok 12.11. 19:30- 21:00   Dajte vedieť , ktorá platforma je pre Vás lepšia a podľa záujmu sa to spraví. a aký čas ( utorok, streda ) Poprípade to viem robiť cez oboje.   Napíšte na petermzyq@gmail.com...

Kurz Tai či v Dunajskej Lužnej november

17.07.2019 10:55
Kurz Tai či 23.10.2019 Dunajská Lužná  9:00 Kurz je určený pre úplnych začiatočníkov. viacej v sekcii Kurzy - Tai či raz do mesiaca 3 hodiny ( tretia alebo štvrtá sobota v mesiaci) Cena 20 € 

Shaolin 2019

14.05.2019 15:30
Dobrý deň   Ako každý rok , aj tento sa uskutoční v Shaoline intenzívne cvičenie čchi kungu a plánujem tam byť. Termín 8 august až 4 september. Po  návrate sa rád s vami podelím o nové skúsenosti a dojmy. S podzravom   Peter Mäsair

Prednášky Hamuliakovo , Šamorín, Hviezdoslavov

12.03.2019 14:53
Prednáška o čchi kungu 27.3. - Tik - Tak centrum , Hviezdoslavov  18:00 - 19:30 29.3. - Zate Fit , Hamuliakovo 18:00 - 19:30 1.4.  - Relax World , Šamorín 19:00 - 20:00   Vstup voľný. Prednáška o ZYQ, , čo je to čchi, aké sú cviky. Názorná ukážka. Odpovede na rôzne...

Nové kurzy

09.01.2019 15:52
Vypísané sú nové kurzy  ( viacej v sekcii kurzy) I.stupeň Šamorín - každá streda od 19:00-21:00  začíname 16.1.2019 - dochádzkový Trnava Prievidza - Kanianka   II.stupeň Bratislava Kanianka - Prievidza Trnava   Taktiež som doplnil obálky kníh - 3 .stupeň, 4 stupeň, Image...

Kniha 4.stupňa - vydaná

30.09.2018 10:52
Dobrý deň   S radosťou Vam oznamujem, že sa nám kolektívu ZYQ podarilo úspešne vydať knihu 4 .stupňa.  V prípade záujmu o túto knihu mi napíšte a Viem Vám ju poslať poštou. Cena 18 €. Knihu si budete môcť kúpiť aj na kurzoch najbližie už koncom novembra v Kanianke.  Neskôr bude aj na...

Duše

27.11.2016 09:39
Majster na poslednom retreate hovoril, prečo majú duše problém opustiť telo. Telo je hmotné a duša je ľahšia ako vzduch. A prečo to ide s vyšším vekom tažšie. Je to dané tým, že prijímame potravu - jedlo. Toto jedlo je hmotné - pochádza zo zeme a tým do seba dostávame viacej hmotnej substancie -...

Nove kurzy - kurzy vo Vašom meste

31.08.2016 11:15
Dobrý deň Cchi kung je pre ludi a preto som sa rozhodol, ze sa pokusim robit kurzy v takych oblastiach, kde ludia o to maju zaujem. Tak kludne napiste svoje meno a mesto odkial ste a pokusim sa u Vas zorganizovat kurz. Popripade ak mi pomozete s organizaciou mam pre Vas bonus- nizsie kurzovne az do...

Kurzy

18.02.2016 07:33
Sú nahodené nové termíny kurzov  I. a II.stupňa.
1 | 2 >>

História projektu

V tejto časti môžete popísať históriu Vášho projektu a čo Vás viedlo k nápadu ho realizovať. Je vhodné sa taktiež zmieniť o dôležitých míľnikoch a poďakovať ľuďom, ktorí sa na projekte zúčastnili.

Naši užívatelia

Tu je vhodné popísať, kto sú Vaši cieľoví užívatelia a prečo je práve tento projekt pre nich dôležitý. Dôležité je Vašich návštevníkov taktiež motivovať, aby sa na tieto stránky pravidelne vracali.