Čchi kung - Zhong yuan qiqong (čchi kung)

Tento systém je starý viac ako 7000 rokov. Je to komplexný systém to znamená, že pracuje s materiálnou,  energetickou a informačnou úrovňou.

Čo to znamená čchi kung. V jednoduchosti sa dá povedať že je to "umenie pracovať s čchi".

Lenže čo je to Čchi? Je to energia, nejaká hmla, matéria, pocit?. Je to všetko spolu. V Európe neexistuje dostatočne výstižné slovo , ktoré by sa dalo preložiť týmto pojmom. Čchi zacítime vtedy keď sa hýbe, akonáhle všetko stojí tak nič necítime, nie je žiadna zmena, nastáva smrť.

Má tri hlavné oblasti : klasické učenie v 5 stupňoch

                                 lekársky smer - Image medicine - Image therapy

                                 transplantácia vedomostí - zatiaľ neodkrytý smer

Ako valná väčšina systémov čchi kung, má aj tento tri časti  z ktorých čerpá : jinjang, energetické body a dráhy, wu sin systém - systém piatich prvkov.

Je to základ každého systému, a tieto vedomosti sa využívajú v oblasti liečenia.

Viacej o týchto jednotlivých častiach nájdete na ďaľších podstránkach

Tento systém nám ponúka nový pohľad na bežné veci, nový rozmer bytia. Množstvo energie v našom tele nám určuje vitalitu, dĺžku a kvalitu nášho života.

Akonáhle máme narušený kolobeh energie tak neskôr sa to prejaví aj na hmotnej úrovni. Čím viacej energie máme tým lepšie máme zmysly, tým menej spíme a máme oveľa väčší výkon. Okrem toho nám tento systém umožňuje dosiahnuť stav štastia, ktoré nie je na nič viazané, sme proste štastný v danom okamihu. Pri cvičení sa učíme aspoznávame svoje telo, čo potrebuje pre svoje správne fungovanie a teda neskôr dosahujeme stav harmónie a zdravia.

Tento systém nás učí ako sa efektívne naberá energia, učí ju nás prispôsobiť pre potreby nášho tela aby v neskoršom veku znova fungoval proces samoliečenia, a taktiež sa učíme s ňou pracovať. Je veľmi dôležité vedieť ako sa táto energia mení a ako sa s ňou pracuje. Energia sa dá čerpať zo všetkého, a s energiou taktiež prichádzajú aj informácie, ktorým neskôr budeme rozumieť a vedieť ich využiť.

Učíme sa spoznávať sami seba, svet okolo nás, vidieť všetko z inej perspektívy.

Tento systém je mimo územia Číny iba 20 rokov a na Slovensko ho doniesol inštruktor Luka z Ukrajiny približne v roku 1997. Majster Xu Mingtang bol na Slovensku už niekoľko krát, a v roku 2009 v Číne otvoril stredisko Kundawel.

Viacej o Inštitúte Kundawel nájdete na stránke www.zyq.sk, kde sú podrobnejšie informácie o tomto systéme.

 

Tento systém nám umožnuje spoznať štastie, ktoré nezávisí od vlastnenia vecí, ale od vnútorného pocitu. Taktiež harmóniu života, a lásku voči všetkým veciam. Umožní nám myslieť pozitívne, ako platí vrana k vrane sadne, aké dávaš také dostávaš. Tieto múdrosti si ľudia cvičiaci východné systémy uvedomujú čoraz viacej, nakoľko sa im každá myšlienka a každý čin vracia.

 

Ja cvičím tento systéme od roku 2003, na majstrových seminároch som bol od roku 2005, keď som bol na 4 stupni. V roku 2007 som získal inštruktorský certifikát na vyučovanie I. stupňa. V roku 2009 som absolvoval u majstra  seminár Image Medicine a v roku 2010 som získal právo viesť kurzy II. stupňa.

Pravidelne som sa od roku 2007 do 2009 zúčastňoval retreatu v Bojniciach s kvalitným ruským inštruktorom a vyštudovaným lekárom Jegorom Lobusovom.

Popri tomto systéme pravidelne cvičím aj Tai chi štýl jang 24, a mám aj základy s palicou a mečom. Počas základnej školy som mal aj 4 ročné skúsenosti s jogou, ale vzhľadom na výsledky v systéme Čung juan čchi kungu, som sa rozhodol pre tento systém.

 

Tu sú niektoré zaujímavé webstránky a ľudia s ktorými spolupracujem, respektíve sa aj od nich učím.

www.zyq.sk  - hlavná stránka asociácie ZYQ na slovensku

www.kungfu.sk - stránka o systémoch wu-shu zo šhaolinu na Slovensku vedená majstrom Wang Jin Shenom (taiči, pakua, štýly z mečom, palicou a iné)

www.edy.sk - kungfu v Trnave

Novinky

Kniha 4.stupňa

30.09.2018 10:52
Dobrý deň   S radosťou Vam oznamujem, že v najbližších dňoch vyjde kniha 4.stupňa.  V prípade záujmu o túto knihu mi napíšte a Viem Vám ju poslať poštou. Cena 18 €. Knihu si budete môcť kúpiť aj na kurzoch najbližie už koncom novembra v Kanianke. Knihu viem poslat aj poštou na...

Duše

27.11.2016 09:39
Majster na poslednom retreate hovoril, prečo majú duše problém opustiť telo. Telo je hmotné a duša je ľahšia ako vzduch. A prečo to ide s vyšším vekom tažšie. Je to dané tým, že prijímame potravu - jedlo. Toto jedlo je hmotné - pochádza zo zeme a tým do seba dostávame viacej hmotnej substancie -...

Nove kurzy - kurzy vo Vašom meste

31.08.2016 11:15
Dobrý deň Cchi kung je pre ludi a preto som sa rozhodol, ze sa pokusim robit kurzy v takych oblastiach, kde ludia o to maju zaujem. Tak kludne napiste svoje meno a mesto odkial ste a pokusim sa u Vas zorganizovat kurz. Popripade ak mi pomozete s organizaciou mam pre Vas bonus- nizsie kurzovne az do...

Kurzy

18.02.2016 07:33
Sú nahodené nové termíny kurzov  I. a II.stupňa.

Masáže

04.02.2016 14:07
Od 1.2. môžem vykonávať masáž ( klasickú aj športovú). Viac nájdete v sekcií Masáže. Kurz som úspešne ukončil 31.1.2016.  Taktiež cez týždeň po 17:30 v Dunajskej Lužnej, Miloslavov s tým, že masáž bude prebiehať u klienta ( teda u Vás doma). Masáž je potrebné dopredu objednať telefonicky na...

Kniha IM

30.11.2015 09:08
Milí cvičenci Začiatkom októbra sa v Bratislave uskutočnila 5. medzinárodná konferencia Tradičnej čínskej medicíny (TČM) a Image medicine (IM). Zúčastnili sa na nej prednášajúci z viacerých krajín ( Rusko, Čína, Grécko, Holandsko, ČR, Maďarsko,  a iné), ktorí prezentovali svoje výsledky...

Cvičenie cez internet - znovu spustené

18.10.2014 09:39
Milí čvičenci. Nadišiel znova čas na spustenie pravidelných cvičení cez internet. Cvičí sa každý utorok od 19:00 - 21:00. Tentokrát využijeme službu Skype a treba byť prihlásený 5 minút pred začiatkom. Moje skype meno : petermzyq Počas cvičenia je dobré pred cvičením ztíšiť mikrofón aby ná šumenie...

Kniha III.stupňa - už v predajii!!!!!

24.04.2014 21:37
Vážení priaznivci čchi kungu. V máji 2014 sa nám podarilo vytlačiť a publikovať knihu III.stupňa. Táto kniha je preklad z anglického originálu vydaného roku 2012. V tejto knihe nájdete podrobne vysvetlenú prácu s tretím okom, kniha spája jednotlivé stupne a vysvetľuje duchovné úrovne. Taktiež...

Pravidelné cvičenie cez internet

15.01.2014 20:59
Po roku opať znova od 10.2.2014 spúštam pravidelné cvičenie cez internet. toto cvičenie je určené pre všetkých ktorí nemajú možnosť chodiť na pravidelné cvičenia. Týmto spôsobom Vás chcem trošku motivovať aby sme si spolu zacvičili cca 2 hodinky. Na cvičenie je nutné mať účet na gmaili a napísať mi...

Knihy - dotlač

05.03.2013 19:36
Vážení záujemci, Úspešne sa nám podarilo spraviť dotlač kníh I.stupňa ZYQ (Xu Mingtnag a Tamara Martinová -žltý obal). V prípade záujmu mi napíšte a dohodneme sa ako Vám knihu odovzdám. (Bratislava osobne ostatné mestá podľa kurzov.) Cena knihy je 12 €. Prajem pekný deň Peťo M.
1 | 2 >>

História projektu

V tejto časti môžete popísať históriu Vášho projektu a čo Vás viedlo k nápadu ho realizovať. Je vhodné sa taktiež zmieniť o dôležitých míľnikoch a poďakovať ľuďom, ktorí sa na projekte zúčastnili.

Naši užívatelia

Tu je vhodné popísať, kto sú Vaši cieľoví užívatelia a prečo je práve tento projekt pre nich dôležitý. Dôležité je Vašich návštevníkov taktiež motivovať, aby sa na tieto stránky pravidelne vracali.